Arbejdsglæde Live! LEGOLAND 2025 var en magisk dag

Arbejdsglæde Live! LEGOLAND 2025 var en magisk dag

Arbejdsglæde Live! LEGOLAND 2025 var en magisk dag

Sikke en magisk konference vi havde på Hotel LEGOLAND d. 12. november! Og det var ikke kun fordi jeg havde en tryllestav, det var simpelthen på grund af alle de dygtige talere og ikke mindst den stemning som alle 181 deltagere fik skabt.

TAK til jer alle, der var med. Jeg får meget lyst til at sige “Du skulle ha’ været der”, for det er svært at beskrive til andre – stemningen der er hele dagen. Af hjertet TAK for jeres engagement, nærvær, nysgerrighed og i det hele taget, den energi I kom med.

TAK fordi I tager arbejdsglæden alvorligt!

Hvad deltagerne sagde om Arbejdsglæde Live! LEGOLAND 2025 konferencen

Evalueringen fra deltagerne er overvældende. I vores evalueringsskema spørger vi ind til hvad deltagerne synes om konferencen. 85% giver konferencen 5 ud af 5 mulige, og de sidste 15% giver 4 ud af 5. Det er jeg virkelig stolt af.

Der var en god balance imellem faglige oplæg og inspiration

“Man får altid så mange gode inputs med sig hjem :)

“Oplæggene var nærværende og oprigtige.”

“Super godt med indslag som blev fulgt op af praktiske forslag til hvordan det kunne omsættes i praksis”

Jeg er så blown away over, hvor godt det hele bare kørte, hvor aktuelt alle emner var og den røde tråd igennem.

“Supergode og forholdsvis korte indlæg, hvor der var en rigtig god blanding mellem teori og praksis. Alle indlæg gav noget med hjem. Dagen fløj afsted.”

Billeder fra Arbejdsglæde Live! LEGOLAND 2025

Dygtige og nærværende talere

Når en konference lykkes, så er det jo ikke kun planlægning og afvikling. En stor tak til dig Mikael Kamber for igen at sige ja til jobbet som konferencier. Du kan, som ingen andre, skabe en både nærværende og energisk stemning, der når helt ned til bagerste række i salen.

Også en kæmpe tak, skal lyde til alle de FULDSTÆNDIG FANTASTISKE oplægsholdere; Trine Kolding, Bente Jacobsen, Trine Nygaard Jørgensen, Lene Becker Bang, Christina Edstrand, Lars Kolind, Mikkel Yde Kjær, Sarah Ambs og Anitha Danielsen. Tak for at gøre os klogere, og give os helt praktiske tip til, hvad der påvirker arbejdsglæden. Alle delte gavmildt ud af både viden, erfaringer og af sig selv – og har været med til, at der nu er endnu flere arbejdspladser, der gør noget ekstra for arbejdsglæden

Konkurrence om en arbejdsglæde workshop

På konferencen udloddede vi en halvdagsworkshop om arbejdsglæde. Den heldige vinder af workshoppen (til en værdi af kr. 37.000 + moms) var Frederikke Bunk. Vi siger STORT tillykke, og jeg glæder mig til en dag i arbejdsglædens tegn sammen med dig og dine kolleger.

Datoen for Arbejdsglæde Live! LEGOLAND 2026 er sat

Vi har allerede besluttet at vi onsdag d. 11. november 2026 afholder arbejdsglædekonferencen for tredje gang i Jylland – og vi skal selvfølgelig igen være på Hotel LEGOLAND i Billund.

Lige så snart billetsalget til Arbejdsglæde Live! 2026 konferencen åbner, giver vi naturligvis besked via vores nyhedsbrev.


Relaterede artikler:

Skrevet af Arlette Bentzen

Arlette er certificeret i positiv psykologi i 2017(Certificate in Positive Psychology og har mere end 15 års erfaring som underviser og foredragsholder. Arlette har været en del af Arbejdsglæde nu siden 2010, og overtog virksomheden i 2020. Arlette får arbejdsglæde af at flytte mennesker og når der opstår ny energi hos den organisation hun har arbejdet med.

Skriv en kommentar